IOWA FOOTBALL PLAYOFFS SCOREBOARD

CLASS 8-MAN – QUARTERFINALS

Remsen, St. Mary’s 34 Fremont-Mills 20

Audubon 40 CAM, Anita 32

Turkey Valley 64 HLV, Victor 14

Don Bosco 67 Easton Valley 28

CLASS A – QUARTERFINALS

Saint Ansgar 36 Earlham 0

Grundy Center 35 MFL MarMac 20

West Hancock 43 South O’Brien 0

Woodbury Central 34 North Tama 23

CLASS 1A – QUARTERFINALS

West Sioux 41 Treynor 24

Van Meter 10 South Central Calhoun 6

Iowa City Regina 30 West Branch 20

West Lyon 36 Dike-New Hartford 14

CLASS 2A – QUARTERFINALS

OABCIG 48 PCM, Monroe 20 

Algona 48 Greene County 15

Waukon 32 West Liberty 12

Williamsburg 35 Clear Lake 21

CLASS 3A – QUARTERFINALS

Lewis Central 12 Dallas Center-Grimes 0

Sergeant Bluff-Luton 54 Norwalk 28

Solon 24 Pella 0

Epworth, Western Dubuque 29 North Scott 7

CLASS 4A – QUARTERFINALS

WDM Valley 26 Waukee 10

Cedar Rapids Kennedy 27 Urbandale 13

Bettendorf 24 Cedar Falls 14

Dowling Catholic 42 Ankeny 14 

MISSOURI FOOTBALL PLAYOFFS SCOREBOARD

CLASS 8-MAN DISTRICT 4 – SEMIFINALS 

East Atchison 58 South Holt/Nodaway-Holt 36

Mound City 44 North Andrew 32

CLASS 8-MAN DISTRICT 3 – SEMIFINALS

Pattonsburg 74 Stanberry 20

Worth County 74 Albany 54 

CLASS 8-MAN DISTRICT 2 – SEMIFINALS

Southwest Livingston 80 Stewartsville 6

North Shelby 54 Orrick 6

CLASS 8-MAN DISTRICT 1 – SEMIFINALS

Appleton City 60 Rich Hill 38

Drexel 41 Liberal 22

CLASS 2 DISTRICT 8 – SEMIFINALS

Maryville 47 Lawson 0

Lathrop 42 Richmond 6

CLASS 3 DISTRICT 8 – SEMIFINALS

Savannah 56 Cameron 14

Chillicothe 44 Benton 14

NEBRASKA FOOTBALL PLAYOFF SCOREBOARD

CLASS B – QUARTERFINALS

Scottsbluff 49 Norris 28

Roncalli Catholic 41 Northwest 17

Waverly 48 Hastings 14

Skutt Catholic 41 Bennington 14

CLASS C1 – QUARTERFINALS

Adams Central 17 Aurora 0

Pierce 49 Ord 21

Wayne 28 Ashland-Greenwood 13

Wahoo 49 Columbus Scotus 7

CLASS C2 – QUARTERFINALS

Sutton 44 Battle Creek 28

BRLD 60 North Bend Central 53

St. Paul 25 Aquinas Catholic 10

Oakland-Craig 50 Doniphan-Trumbull 16 

CLASS A – QUARTERFINALS

Millard West 35 Elkhorn South 14

Bellevue West 48 Omaha Burke 0

Millard South 34 Grand Island 24

Omaha Westside 35 Lincoln Southeast 0

CLASS 6-MAN – QUARTERFINALS

Cody-Kilgore 57 Arthur County 8

McCool Junction 63 Eustis-Farnam 16

Creek Valley 58 Sandhills Valley 36

Harvard 78 Sioux County 72